Spät
Informácie z priebehu Satelitnej konferencie IFLA v Univerzitnej kniznici v Bratislave
18.08.2017
Na pôde Univerzitnej knižnice v Bratislave sa konala 16. 8. 2017 Satelitná konferencie IFLA, prečítajte si tlačovú správu a fotogalériu

Satelitná konferencie IFLA, ktorá sa konala 16.8.2017 na pôde Univerzitnej knižnice v Bratislave, bola jediným sprievodným podujatím Svetového knihovníckeho kongresu IFLA 217 / World Library and Information Congress 2017 na území Slovenskej republiky a okolitých krajín.
Na Satelitnej konferencii IFLA v prednáškovej sále UKB sa okrem zástupcov slovenských knižníc zúčastnili aj vrcholní predstavitelia najvyššieho riadiaceho orgánu medzinárodnej federácie - Výkonného výboru IFLA / IFLA Governing Board a okrem 50 slovenských knihovníkov aj knihovníci z krajín viacerých kontinentov: z Ugandy, Nigérie, USA, Francúzska, Španielska, Grécka, Holandska a Japonska.
Satelitnú konferenciu IFLA s medzinárodnou účasťou slávnostne otvorili:
- Silvia Stasselová, generálna riaditeľka Univerzitnej knižnice v Bratislave a predsedníčka SSKK
- Mathilde Koskas, predsedníčka Satelitnej konferencie IFLA a koordinátorka IFLA Women, Information and Libraries Special Interest Group
- Perry Moree, člen celosvetového Výkonného výboru IFLA a predseda IFLA Division IV - Support of the Profession
- Edita Filadelfiová, generálna tajomníčka Slovenskej komisie pre UNESCO (slovenský partner konferencie)
- Braňo Tichý, riaditeľ humanitárnej organizácie Človek v ohrození (slovenský partner konferencie)
IFLA je najväčšou a najvýznamnejšou knihovníckou organizáciou na svete, ktorá združuje knižnice všetkých typov a tiež knihovníkov a informačných profesionálov zo všetkých kontinentov sveta. Univerzitná knižnica v Bratislave tak usporiadaním Satelitnej konferencie IFLA na svojej pôde umožnila viac ako 50 zástupcom slovenského knihovníctva stretnúť sa s významnými predstaviteľmi IFLA a venovať sa odbornej téme, ktorá v súčasnosti mimoriadne rezonuje aj v súvislosti s utečeneckou krízou: "Knižničné a informačné služby pre ženy žijúce v konfliktných zónach a situáciách".
Vďaka odborným prednáškam knihovníkov z viacerých kontinentov sveta sa zástupcovia slovenských knižníc mohli na pôde Univerzitnej knižnice v Bratislave aktívne zapojiť do súčasných medzinárodných trendov nových typov knižnično-informačných služieb.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
